Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPropojte smartphone s počítačem a zahrajte si fotbal od Googlu

Propojte smartphone s počítačem a zahrajte si fotbal od Googlu

Hry s tématikou právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbalu spuštěné ve webovém prohlížeči na osobním počítači lze snadno ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Ptáte se jak? Koukněte do článku!

Google si pro sportovně založené uživatele v rámci svého nového experimentu, který přináší interakci mezi počítači a chytrými mobilními přístroji, připravil tři jednoduché hry.

Abyste si některou mohli zahrát, musíte mít na vašem počítači v prohlížeči Chrome otevřenou tuto stránku. Přes tlačítko start se dostanete do nabídky her. Jednu si vyberte a na monitoru uvidíte instrukce pro propojení až čtyř chytrých telefonů nebo tabletů.

Samotné hry se ovládají pouze přes mobilní zařízení. Tahem prstu po displeji se dá například v hříčce Shootout (penalty) vystřelit na soupeřovu branku.

Google svým projektem Kick with Chrome demonstruje technologie webRTC Data Channel, Mobile Accelerometers, WebSockets, HTML5 Audio, Google App Engine, Google Compute Engine, Fullscreen API a Vibration API. A docela zdařile, musíme uznat.

game copy

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře