Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPropaganda selhala. První smartphone „Made in KLDR“ se vyrábí v Číně

Propaganda selhala. První smartphone „Made in KLDR“ se vyrábí v Číně

Není to tak dávno, co svět oblétla zpráva, že KLDR připravuje vlastní smartphone s Androidem. Nad kvalitou telefonu se tehdy rozplýval i vůdce Kim Čong-un, který se osobně zastavil v závodu, kde se měl vyrábět, aby veřejnost přesvědčil o tom, že země drží prst na tepu moderní doby. Nyní ale vyšlo najevo, že všechno je jinak.

Ukázalo se totiž, že přístroj byl s největší pravděpodobností vyroben na objednávku čínskou společností. V Severní Koreji se tedy telefon vůbec nevyrábí. V tamním závodu se nanejvýš než jde do prodeje kontroluje a balí.

Server GSM Insider poukazuje na to, že severokorejský „klenot“ Arirang se nápadně podobá čínskému smartphonu Uniscope U1201. Rozdílů mezi oběma přístroji mnoho nenajdete. Po fyzické stránce se neliší vůbec. Změnilo se pouze logo. Naopak úpravami prošel operační systém Android, aby splňoval přísná severokorejská kritéria.

Ve výbavě tohoto telefonu čínského Uniscope U1201 najdeme 4,3palcový displej s qHD rozlišením 540 × 960 pixelů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz a paměť RAM v kapacitě 768 MB.

Součástí je také osmimegapixelový fotoaparát a sekundární fotoaparát s rozlišením dva megapixely. Nechybí ani dva sloty pro SIM karty a microSD slot. Smartphone používá Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Stejné parametry nabízí i Arirang (AS1201).

1

2

Zdroj: GSMInsider

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře