Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyProjekt Wing: Google testuje drony pro doručování balíčků

Projekt Wing: Google testuje drony pro doručování balíčků

Společnost Google testuje bezpilotní stroje, které by mohly v budoucnu nahradit pozemní způsoby doručování malých balíčků. První ostrý test projektu Wing se v minulých dnech uskutečnil na odlehlých farmách v australském Queenslandu.

Vývoj rozvážkových bezpilotních letadel probíhá v sekci označované jako Google X, kde se pracovalo a pracuje na tajných projektech, jako byly svého času brýle Google Glass nebo robotická auta bez řidiče.

Google tvrdí, že droni by měly hlavně pomáhat na místech, kam se člověk může jen těžko dostat. Funkční prototypy bezpilotních letounů testoval v minulých dnech na odlehlých farmách v Queenslandu v Austrálii, kde stroje farmářům dodaly vodu, léky, sladkosti, ale také třeba krmivo pro psy. Dron má rozpětí kolem jednoho a půl metru a čtyři vrtule. Sám o sobě váží 8,5 kilogramu a unese až 1,5kilogramovou zásilku.

1 Google-X-Project-Wing-4

Google předběhl Amazon, který začne své bezpilotní letouny testovat letos na podzim v Indii, kde nemají pro drony žádná speciální pravidla. Testy budou probíhat v Bombaji a v Bangalore, kde má největší internetový prodejce na světě své sklady. Jeff Bezos věří, že by se služba Prime Air mohla spustit do čtyř nebo pěti let.

Drony ale začínají využívat i další firmy ve světě. Před nedávnem začala doručovat jídlo pomocí automatizovaných bezpilotních letounů jedna ruská pizzerie.

Zdroj: BBC
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře