Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyProjekt Nákup jedna dvě je jedním ze 30 nejlepších nápadů roku 2014

Projekt Nákup jedna dvě je jedním ze 30 nejlepších nápadů roku 2014

Projekt Nákup jedna dvě, který se zaměřuje na zpřístupnění a zefektivnění nákupu kvalitních potravin online, byl v sedmém ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2014 vybrán mezi TOP 30 projektů.

„Dostat se mezi třicet nejlepších projektů je pro nás obrovským povzbuzením do další práce. V takové umístění jsme v letošní konkurenci 153 projektů ani nedoufali. Soutěž nám přinesla i cenné kontakty. Seznámili jsme se díky ní s lidmi z vítězného projektu BlindShell, což je aplikace, která zpřístupňuje dotykové telefony zrakově postiženým. Domluvili jsme se, že oba projekty propojíme a přineseme tak zrakově postiženým uživatelům ojedinělý servis,“ plánují Václav Čapek a Martin Župka, zakladatelé a tvůrci projektu.

Projekt Nákup jedna dvě vytváří online tržiště malých výrobců a prodejců, ale nejen jich, a umožňuje tak uživatelům široký výběr kvalitních produktů s doručením až do domu. Spojuje v sobě nástroj na vytvoření nákupního seznamu v mobilním telefonu s nabídkou obchodů s potravinami a dalším zbožím do domácnosti.

Uživatel si v mobilním telefonu průběžně vytváří nákupní seznam, jehož položky mu aplikace sama vyhledává ve zvoleném obchodu. Kromě textového vstupu nabízí aplikace i vstup hlasový. Do projektu jsou v první fázi zapojeny obchody Potravinydomů.cz, Čokoláda.cz a Rybyjedou.cz s rozvozem v Praze a blízkém okolí. Do konce roku 2014 je plánováno zapojení dalších obchodů s širokou nabídkou kvalitních potravin.

Více informací o projektu naleznete na www.nakupjednadve.cz.

[appbox appstore id797436755]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře