Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyProject Volta funguje! U Nexusu 5 zvyšuje výdrž baterie o 36 procent,...

Project Volta funguje! U Nexusu 5 zvyšuje výdrž baterie o 36 procent, dokázal test

Uživatele smartphonů s Androidem často trápí výdrž baterie. Project Volta by měl tyto útrapy zmírnit. A test serveru Ars Technica potvrzuje, že tomu tak skutečně bude. U Nexusu 5 Volta zvyšuje výdrž batérie o 36 procent.

Redaktoři známého magazínu otestovali výdrž baterie smartphonu Nexus 5, na kterém byl nejprve nainstalován operační systém Android 4.4.4 KitKat a poté betaverze nového Androidu L.

Nexus 5 byl podroben testu prohlížení webových stránek. Technologický web k tomu využil skript, díky kterému se stránka každých patnáct sekund sama aktualizovala. Displej přístroje byl po celou dobu testování aktivní a jeho jas za ověření kolorimetru vždy nastaven na hodnotu 200 cd/m2. Testování končilo ve chvíli, kdy se telefon, připojený k WiFi, vypnul.

Nexus 5 s novým Androidem L vydržel nakonec zobrazovat web o 36 procent déle než se současnou verzí 4.4.4, což znamená přes dvě hodiny aktivní práce s telefonem navíc. Projekt Volta tedy funguje, což je skvělá zpráva.

S příchodem nových testovacích verzí Androidu L se přitom můžeme dočkat ještě lepších výsledků.

volta

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře