Pátek, 14 června, 2024
DomůNovinkyProject Lucie: stáhněte si experimentální VR titul od Bohemia Interactive

Project Lucie: stáhněte si experimentální VR titul od Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive představilo hru Project Lucie, experimentální VR puzzle titul pro platformu Oculus Rift, přičemž je rovněž hratelný i na klasické kombinaci klávesnice a myš. Project Lucie je nejnovějším přírůstkem do služby Bohemia Incubator, určenému pro experimentální hry, které jsou dostupné veřejnosti od první hratelné verze.

Ve hře se hráči zhostí role Lucie, osmileté dívky s velkou představivostí, a budou následovat její příběh plněním logických rébusů. Ty však nebudou pouze statickými záležitostmi – budou vás provázet příběhem a ožívat v jeho rámci. Kromě příběhu ve hře bude dostupný rovněž plnohodnotný editor, v němž si budete moci tvořit své vlastní rébusy. Ačkoliv je možné hrát pouze prostřednictvím klávesnice a myši, Project Lucie nabízí plnou podporu Oculus Rift a Touch ovladačů pro maximální ponoření do zážitku ve virtuální realitě. Pre-Alpha verze hry je dostupná právě teď zdarma skrz obchod Bohemia Store.

Project Lucie je třetím titulem, dostupným pod značkou Bohemia Incubator. Tento způsob vydání umožňuje malému, ale velmi odhodlanému týmu v rámci studia Bohemia Interactive otestovat základní herní koncepty a vycizelovat designová rozhodnutí, stejně jako dopilovat technologii, která hru pohání. Jedná se o ideální volbu, díky které si tvůrci mohou otestovat vývoj pro nové platformy a v rámci nových žánrů.

Ačkoliv jsou mezi Bohemia Incubatorem a Steam Early Acces jisté podobnosti, klíčovým rozdílovým prvkem je fakt, že hry v Incubatoru mohou být mnohem jednodušší, experimentálnější a ve velmi rané fázi vývoje. Bohemia Interactive se dokonce může rozhodnout pozastavit vývoj neperspektivního titulu. Proto vždy budou hry v rámci Bohemia Incubatoru zcela zdarma (stejně jako Project Lucie).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře