Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyProfi powerbanky Hummer nabijí mobil, notebook a nastartují motor

Profi powerbanky Hummer nabijí mobil, notebook a nastartují motor

V České republice se začaly prodávat profesionální powerbanky značky Hummer. Kromě klasických funkcí nabíjení mobilních zařízení přes USB konektor si poradí i se startováním motorů osobních i nákladních aut.

Legendární výrobce terénních vozů Hummer vyslal do světa řadu profesionálních externích zdrojů, s jejichž pomocí se dají nabíjet mobilní zařízení i nastartovat vozidlo s vybitým akumulátorem. Nejmenší z řady zdrojů Hummer H3 má přitom pouhých 210 gramů. Přesto zvládne nastartovat benzínový motor s objemem až 3,5 litru, nebo naftový s objemem do 2,0 litrů. Největší wepobanka Hummer H24 si pak poradí i s motory nákladních vozů s objemem nad 7 litrů a elektrickou soustavou s napětím 24 voltů.

Kapacita zdrojů začíná u nejmenšího typu H3 na 6 000 mAh a u největšího H24 je na hodnotě 23 000 mAh. Celkem je v nabídce pět variant. Startovací kabely ke každé powerbance vyrobené ze 100% nehořlavého materiálu jsou vybaveny speciálními senzory zabraňujícími jiskření, (při rozevření svorek se přeruší přívod elektrického proudu) přepětí, přepólování i přehřátí. Samotné vodiče jsou vyrobeny z 1200 vláken a mají tedy vysokou proudovou zatížitelnost, která umožňuje až 5 sekundový interval pro startování.

Všechny powerbanky Hummer jsou vybaveny i výkonnou LED svítilnou s několika režimy svícení. Model H24 pak navíc i adaptérem s autozásuvkou, do které lze zapojit všechny spotřebiče určené k provozu v autě, jako autolednice, vysavače nebo autotelevize.

Powerbanky Hummer jsou v České republice k dostání v cenovém rozmezí od 2 199 do 5 999 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře