Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyProdeje Windows Phone přístrojů se zčtyřnásobily, tvrdí Steve Ballmer

Prodeje Windows Phone přístrojů se zčtyřnásobily, tvrdí Steve Ballmer

Prodeje Windows Phone přístrojů výrazně rostou, informoval o tom generální ředitel společnosti Microsoft Steve Ballmer. Prodeje akcelerují nově uvedené přístroje, které již jsou vybavené displeji s vysokým rozlišením a výkonnými vícejádrovými procesory.

Podle šéfa americké společnosti se prodeje v porovnání se stejným obdobím za minulý rok zvedly více než čtyřnásobně. Není ale jasné, zda-li měl Ballmer na mysli celosvětové prodeje, nebo se odkazoval na aktuální stav na americkém trhu. A ani nijak nespecifikoval, kolik zařízení na aktuální verzi 8 běží.

Platformě Windows Phone se začalo dařit až poté, co Nokia uvedla do prodeje modely Lumia 800/900 a spustila masivní marketingovou kampaň, do které vložila desítky milionů dolarů.

Jedním z problému Windows Phone je jednoduchost, která se brzy omrzí. Platforma je proto trochu nudná pro technicky založené uživatele, kterým spíše vyhovuje Android či jiné systémy.

WP8

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře