Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyProdeje tabletů na vzestupu. Letos se jich prodá 180 milionů kusů

Prodeje tabletů na vzestupu. Letos se jich prodá 180 milionů kusů

Zatímco v uplynulých letech byly hybatelem trhu především televizory, dnes jsou tahouny chytré telefony a tablety. A jejich prodeje nadále stoupají. Podle zprávy tchajwanských novin Digitimes se letos prodá 170 až 180 milionů tabletů. To by znamenalo proti loňsku nárůst o zhruba o třicet procent.

Apple by měl kontrolovat i nadále segment tabletů s úhlopříčkou mezi 9″ až 10″, zatímco ostatní výrobci budou úspěšní s menšími a levnějšími modely, a to i navzdory rostoucí popularitě iPadu Mini. V loňském roce poslali výrobci do prodeje 73,4 milionu devítipalcových tabletů, pro letošek pak počítají s růstem až o 35 procent a 59procentním podílem na trhu.

Samsung předpokládá, že v letošním roce dodá do distribuce dvojnásobek tabletů, to jest zhruba 30 milionů jednotek. V lepší časy věří i ostatní výrobci.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře