Úterý, 18 června, 2024
DomůNovinkyProdeje smartphonů rostou. Světovou jedničkou je Samsung, dařilo se i Applu a...

Prodeje smartphonů rostou. Světovou jedničkou je Samsung, dařilo se i Applu a Huawei

Stálá poptávka po dostupných chytrých telefonech na rozvíjejících se trzích byla podle analytiků společnosti Gartner hlavním faktorem, který pomohl růstu prodeje chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2015. Koncovým uživatelům bylo celosvětově prodáno 353 milionů zařízení, což představuje meziroční nárůst o 15,5 %.

„Nabídka cenově dostupných chytrých telefonů na rozvíjejících se trzích vedla k tomu, že tamní zákazníci vyměnili své klasické mobilní telefony, které jsou dnes jen o málo levnější, rychleji“ vysvětluje vedoucí výzkumu společnost Gartner Anshul Gupta.

„Prodeje chytrých telefonů na rozvíjejících se trzích dosáhly ve třetím čtvrtletí 259,7 milionů kusů – to je nárůst o 18,4 procenta ve srovnání se stejným čtvrtletím roku 2014. Prodeje na vyspělých trzích oproti tomu ve stejném období rostly jen o 8,2 procenta.“

Ve třetím čtvrtletí letošního roku Samsung uvedl nové špičkové modely – pouhé čtyři měsíce po předchozí vlně novinek ve snaze oživit zpomalující se poptávku po zařízeních nejvyšší kategorie a lépe konkurovat modelům iPhone s větší obrazovkou.

Apple nadále vládl prémiovému segmentu chytrých telefonů s modely iPhone 6 a 6 Plus prakticky celé třetí čtvrtletí a své prodeje dále posílil poslední týden v září uvedením modelů 6s a 6s Plus po celém světě včetně Číny.

Dařilo se také značce Huawei, která pokračovala v růstu díky prodejům na domácím trhu i trzích zahraničních, zejména v Evropě. Světovou čtyřkou ve třetím čtvrtletí bylo Lenovo. Do první pětky výrobců smartphonů se vešlo i Xiaomi.

Celosvětový prodej chytrých telefonů koncovým zákazníkům podle výrobce 3. čtvrtletí (tisíce kusů):

1111

59

Zdroj: GartnerTZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. V současnosti skoro každý používá smartphonech. Je to vidět i graficky. Společnosti se mezi sebou jen předbíhají az grafu je jednoznačným vítězem samsung. Sám mám samsung, a jsem s touto značkou spokojen.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře