Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyProdej iPhonů v Číně meziročně se propadl o pětinu

Prodej iPhonů v Číně meziročně se propadl o pětinu

Čína je největším trhem s chytrými telefony na světě a na globálním odbytu smartphonů se podílí zhruba jednou třetinou. Není se tak čemu divit, že pro výrobce patří vůbec mezi ty mezi nejdůležitější. Růst prodejů mobilů v největší zemi světa však v posledním čtvrtletí loňského roku klesl o 9,7 procenta na 103 milionů přístrojů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná agentura IDC.

Jedinou zahraniční firmou mezi pěti největšími prodejci na čínském trhu byl americký Apple. Prodej této společnosti se nicméně uplynulý kvartál propadl o 11,9 procent (meziročně o 19,9 procenta) a firma dosáhla výsledku 11,8 milionu prodaných iPhonů. Podíl Applu se snížil na 11,5 procenta z předloňských 12,9 procenta. Podle analytiků je na vině hlavně vysoká cena iPhonů ve srovnání s domácí konkurencí.

Jedničkou na čínském trhu je Huawei. Prodej tohoto gigantu stoupl o 23,3 procenta na 30 milionů přístrojů a podíl na trhu činil 29 procent. I další dvě pozice patřily čínským značkám. Druhé skončilo Oppo a na třetím místě Vivo. První pětku uzavírá Xiaomi, které je velmi aktivní i na českém trhu.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře