Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyProcesor Huawei Kirin 1020 bude trhač asfaltu. Výkonem má vyrazit dech!

Procesor Huawei Kirin 1020 bude trhač asfaltu. Výkonem má vyrazit dech!

Vývoj nelze zastavit. Společnost Huawei tak již nějaký čas usilovně připravuje nástupce svého špičkového procesoru Kirin 990, který se objevil v telefonech řady Mate 30. Čip s označením Kirin 1020 a kódovým označením Baltimore má přinést mezigeneračně signifikantní nárůst výkonu.

První zprávy prorokují novému čipu skvělé vlastnosti. O procesoru Kirin 1020 se spekuluje především ohledně nárůstu výkonu. Oproti současnému Kirinu 990 má nabídnout o 50% vyšší výkon. Inženýři Huaweie údajně také hodně zapracovali na energetické náročnosti nového Kirinu 1020. Tomu napomohl jak 5nm výrobní proces tak i využití moderních jader ARM Cortex-A78 (Kirin 990 je postaven na jádrech Cortex-A76). Více informací o novém procesoru již k dispozici nemáme.

Čipová sada Kirin 1020 by se mohla objevit v nadcházející sérii chytrých telefonů Mate 40, kterou Huawei představí příští rok na podzim.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře