Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyPříští Nexus nabídne větší displej, lepší fotoaparát. Podívejte se na zatím nejkvalitnější...

Příští Nexus nabídne větší displej, lepší fotoaparát. Podívejte se na zatím nejkvalitnější fotografii

Společnost Google ve spolupráci s LG představí za několik dní nástupce smartphonu Nexus 4. Na internet unikly už téměř kompletní parametry nového modelu a známe také jeho vzhled. Stejně jako v minulosti by Google měl nový Nexus představit spolu s novou verzí operačního systému Android.

Podle dosud nepotvrzených zpráv bude mít nový model 5palcový displej s Full HD rozlišením, zatímco Nexus 4 je osazen „jen“ 4,7palcovým HD panelem.

O svižný provoz se postará procesor Qualcomm Snapdragon 800. Chybět nebude také akumulátor s kapacitou 2300 mAh a podpora LTE, Bluetooth 4.0, NFC, GPS a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac. Snímač fotoaparátu má mít rozlišení 8 megapixelů.

Nexus 5 na výšku měří 131,9 milimetru a široký je 68,2 milimetru. O tloušťce v tuto chvíli nemáme žádné informace. Vzhledem připravovaný smartphone navazuje na populární „čtyřku“. V prodeji by se mohl objevit už na začátku listopadu.

Zatím nejkvalitnější fotografie nového Nexusu (5) byla nahrána na fórum serveru MacRumors. Podívejte se!

nexus-51Zdroj: Gizmodo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře