Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyPřipravovaný smartphone Sony Honami s 20Mpx fotoaparátem umí natáčet 4K video

Připravovaný smartphone Sony Honami s 20Mpx fotoaparátem umí natáčet 4K video

Informací o chystaném fotomobilu společnosti Sony stále přibývá. Zatímco před několika dny jsme se mohli podívat na několik fotografií nového smartphonu, dnes byl zveřejněn systémový výpis (dump), který odhaluje další detaily o použitém hardwaru a změny v uživatelském rozhraní.

Nový smartphone Sony by měl umět pořizovat nadprůměrně kvalitní fotografie, za což má vděčit nadstandardnímu fotoaparátu.

Telefon s kódovým označením Honami je vybaven 20megapixelovým senzorem (maximální velikost snímku 5248 × 3936 pixelů), skrze který bude možné dokonce pořizovat video v rozlišení 4K (4000 × 2000 px, poměr stran 2:1).

Mezi novinkami najdeme i několik nových funkcí fotoaparátu, které přinesou rozšířené možnosti fotografování a kreativity.

Co se týče uživatelského rozhraní, tak upraveny byly například aplikace Hodiny, Kalendář, Kalkulačka a Kontakty.

Další novinkou, kterou uživatelé v praxi určitě ocení, je pak funkce dovolující současné zobrazení více aplikací na jedné obrazovce.

honamiZdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře