Připravovaná Nokia 2 nabídne 4 000mAh akumulátor


Připravovaná Nokia 2 nabídne 4 000mAh akumulátor

Společnost HDM Global, která v minulých měsících uvedla do prodeje několik chytrých telefonů značky Nokia, chystá další novinku. Ta nenabídne nejvýkonnější hardware, lákat bude zejména na baterii s vysokou kapacitou, od níž lze čekat dlouhou výdrž i při dlouhodobém používání. Informace unikla z databáze amerického certifikačního úřadu FCC.

Že chystaná Nokia 2 nebude špičkový smartphone, dokládá použití procesoru Snapdragon 212, který nepatří mezi nejvýkonnější. Operační paměť má mít kapacitu 1 GB. Grafický čip bude Adreno 304 a rozšiřitelná uživatelská paměť dostane pravděpodobně kapacitu 16 GB.

Displej telefonu bude pětipalcový s HD rozlišením a jako operační systém výrobce vsadí na Android 7.1.1 Nougat bez jakékoliv nadstavby. Velmi dobrou výdrž, zejména pak ve spojení s nepříliš energeticky náročným hardwarem, pak zajistí akumulátor kapacity 4 000 mAh.

To nejpodstatnější týkající se Nokie 2 však stále nevíme. Dosud nebylo oficiálně potvrzeno, kdy se smartphone začne prodávat a za jakou částku.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.