Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyPrimaPoint je aplikace, která vám pomůže jednoduše najít nejlepší služby, obchody a...

PrimaPoint je aplikace, která vám pomůže jednoduše najít nejlepší služby, obchody a zajímavá místa ve vašem okolí

V Brně byl dnes představen ambiciózní projekt, který hodlá konkurovat velkým vyhledávačům a mapovým službám. Služba s názvem PrimaPoint má za cíl usnadnit Čechům vyhledávání obchodů či služeb a zároveň je i pobavit.

Mottem služby je „Hledal jsem. Přišel jsem. Našel jsem“ a jejím cílem je zjednodušit a přizpůsobit výsledky vyhledávání na míru každému uživateli.

PrimaPoint byl uveden jako internetový portál i aplikace pro chytré telefony na platformě Android. V dohledné době bude uvedena také aplikace pro iOS. Spojení katalogu, mapy, navigace i herního prvku má přitom Čechy motivovat k jedinému: aby objevili svět doslova na jeden klik.

V první fázi je projekt zaměřen na vyhledávání restaurací, kaváren, hotelů, bankomatů a benzinových pump. Na zadaný dotaz PrimaPoint automaticky vyhledá služby a obchody, které jsou nejblíže. Recenze či fotografie míst mohou do aplikace i na web vkládat sami uživatelé, kteří mají s danou službou či místem osobní zkušenost. Již při startu obsahuje PrimaPoint téměř 100 000 kategorizovaných záznamů, přičemž databáze recenzí a fotografií míst bude přirozeně růst spolu s počtem uživatelů.

2_iOS_uvitani_PrimaPoint

V plánovaném rozšíření přinese aplikace PrimaPoint uživatelům i zábavu. Za recenze, fotografie a přidávání nových míst získají uživatelé ocenění či mezi sebou budou moci prostřednictvím počtu recenzí vzájemně soupeřit například o titul „štamgast“ ve své oblíbené restauraci.

Do aplikace budou také postupně přibývat další zajímavá i užitečná místa, služby, obchody, turistické cíle, divadla, zábavní centra, bazény, wellness a další. V druhé fázi projektu budou také moci zadávat nová místa do mapy sami uživatelé.

V současnosti projekt funguje v betaverzi na portálu www.primapoint.cz. Aplikace je dostupná v betaverzi zdarma na Google Play od 11. listopadu 2013. V App Store bude k dispozici v průběhu následujících dnů.

V případě zájmu se uživatelé mohou podílet na vývoji a zlepšování aplikace formou testování.

[appbox googleplay cz.primapoint.app]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/PrimaPoint/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Myslím, že konkurovat foursquare to ani moc nebude, má rozsáhlejší síť a na trhu je už delší dobu(jinak používám v cizím městě velice často, zatím vždy spokojen s údaji…)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře