Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPressy: Všemocné tlačítko pro Android dostane novou funkci Pressy-To-Talk

Pressy: Všemocné tlačítko pro Android dostane novou funkci Pressy-To-Talk

Programovatelné hardwarové Pressy nadchlo mobilní svět. Na podnikatelském inkubátoru Kickstarter se mu podařilo vybrat už téměř čtrnáctinásobek z požadovaných 40 tisíc dolarů (asi 780 tisíc korun). Úkol Pressy je jasný, navrátit smartphonům, které přicházejí o čím dál více hardwarových tlačítek, jednoduché a intuitivní ovládání.

Pressy, které se zasouvá do běžného sluchátkového konektoru, umí v základu několik funkcí. Delším podržením tlačítka můžete např. aktivovat tichý režim, dvojitým či trojitým stisknutím zase spustíte fotoaparát nebo zapnete/vypnete WiFi.

Dle svých potřeb si funkcionalitu tlačítka budete moci nastavit v dodávané aplikaci pro smartphony a tablety s operačním systémem Android 2.3 a vyšším.

Zcela novou funkcí, kterou Pressy nakonec také dostane, je Pressy-to-talk (stlač a mluv nebo zmáčkni a mluv; tato metoda se používá hlavně u vysílaček), informovali o tom autoři projektu na Kickstarteru.

Bez velkého upřesnění pak ještě dodali, že jsou v kontaktu s jedním z velkých hráčů na trhu v oblasti VoIP, který by měl podporu funkce Pressy-to-talk implementovat do své aplikace.

Autoři projektu vybrali od 22941 lidí na Kickstareteru už přes 550 000 dolarů. Protože do skončení akce zbývá ještě 23 dní, může vybraná částka ještě výrazně narůst.

Přes Kickstarter si Pressy můžete předobjednat za 17 dolarů, v přepočtu dle aktuálního kurzu 330 korun. Dostupnost je zatím předběžně stanovena na konec roku.

sl5vnp

Zdroj: AndroidAuthority

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře