Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyPřesně za měsíc bude představen špičkový Samsung Galaxy S9

Přesně za měsíc bude představen špičkový Samsung Galaxy S9

Nejočekávanější smartphone začátku letošního roku už zná datum své premiéry. 25. února budou představeny obě dvě verze, tedy S9 a S9+. Stane se tak v předvečer veletrhu Mobile World Congress.

O pouhé čtyři dny později, tedy 1. března, by měl Samsung spustit předobjednávky obou telefonů. Prodej S9(+) pak má být oficiálně zahájen 16. března. Alespoň to před nedávnem oznámil známý twitterový účet @evleaks.

Nové smartphony se od loňských modelů S8 a S8+ designově takřka lišit nebudou. Pouze rámečky okolo displeje budou ještě o něco málo tenčí a senzor otisků prstů na zadní straně se přesune na lepší místo – pod fotoaparát. Ten by se u modelů S9 a S9+ měl lišit. Větší varianta dostane duální foťák, podobně jako starší Galaxy Note8, zatímco základní „es devítkaׅ“ si vystačí pouze s jednou čočkou.

U obou telefonů si fotoaparát ponechá rozlišení 12 Mpx a optickou stabilizaci, novinkou však bude nastavitelná clona objektivu s proměnlivou světelností mezi hodnotami f/1.5 a f/2.4. Fotoaparát má také umět zaznamenávat super slow motion video (Full HD ve 480 snímcích za vteřinu).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře