Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyPřerostlý smartphone Samsung Galaxy Note II oficiálně představen

Přerostlý smartphone Samsung Galaxy Note II oficiálně představen

Přední výrobce mobilních telefonů, korejský Samsung Electronics, včera oficiálně představil druhou generaci křížence telefonu a tabletu Galaxy Note. Ta je o něco výkonnější, protože obsahuje čtyřjádrový procesor, větší a přináší některé nové funkce.

I navzdory výkonnějšímu hardwaru se telefon ztenčil, a to z 9,7 mm na 9,4 mm, za což výrobce chválíme. Potvrdil se také nárůst úhlopříčky displeje na 5,5 palce. Rozlišení zůstalo beze změny, tj. 1280 × 720 bodů.

V těle vylepšeného hybridu je znovu uschováno dotykové pero (stylus), kterým se pak pohybujete v prostředí operačního systému a speciálních aplikací. Note s pořadovým číslem 2 pohání čtyřjádrový procesor Exynos s taktem 1,6 GHz. Paměťové čipy jsou zastoupeny 2 GB.

Zadní kamera nijak nevybočuje z dnešního standardu, když dokáže pořizovat video ve Full HD kvalitě (30 snímků za sekundu) a fotografie v rozlišení osm megapixelů.

Nakonec Samsung přeci jen překvapil, na rozdíl od testovacích vzorků bude prodejní verze pracovat s nejnovějším Androidem 4.1.1 Jelly Bean. S grafickou nadstavbou ale počítejte také.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře