Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPřehled: jaké novinky přinese aktualizace Windows Phone 7.8 a co jí naopak...

Přehled: jaké novinky přinese aktualizace Windows Phone 7.8 a co jí naopak bude odepřeno

Microsoft si proti sobě poštval poměrně hodně uživatelů, když oznámil, že dnes prodávané telefony s Windows Phone nebude možné aktualizovat na verzi s pořadovým číslem osm. Útržky z nové interní prezentace, které se včera objevily na webu, ukazují podrobnější pohled na to, jaké rozdíly budou mezi verzemi operačních systémů Windows Phone 7.8 a 8.

Některé důležité funkce nebudou do Windows Phone 7.8 integrovány kvůli hardwarovým omezením, s čímž se ale již od začátku počítalo. U jiných ale o důvodech můžeme jen spekulovat.

Současné modely například nebude možné aktualizovat vzduchem (OTA, Over-The-Air), nedočkají se podpory technologie NFC a plnohodnotného multitaskingu. Odepřena jim také bude funkce Secure Boot, webový prohlížeč Internet Explorer 10, elektronická peněženka ? Microsoft Wallet, a další funkce.

V odlehčené verzi se naopak objeví nová domácí obrazovka. Aplikace fotoaparát pak bude doplněna o některé nové funkce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře