Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyPraha přivítá hrdiny populárních seriálů i herních světů na největší popkulturní události...

Praha přivítá hrdiny populárních seriálů i herních světů na největší popkulturní události ve střední Evropě PragueCon

První ročník akce PragueCon 2018, která bude oslavou té nejlepší zábavy spojené s fantasy a sci-fi žánry, ale také herním světem, proběhne ve dnech 28. září až 30. září na Výstavišti Praha. To na tři dny ovládnou hollywoodští superhrdinové, postavy z populárních seriálů a filmů, zástupci světa komiksů, eSports a videoher. Na své si přijdou i fanoušci larpů nebo cosplay.

„Záběr akce je opravdu rozsáhlý. Nejsme klasický ComicCon, který se soustředí primárně na komiksový svět, ale my chceme ukázat veškeré subkultury, které se světem fantasy a sci-fi pojí. Další velkou součástí akce je pak mezinárodní eSport turnaj ve hře Counter-Strike, který se bude v České republice v takovém rozsahu konat vůbec poprvé,“ přibližuje PragueCon Roman Bratislav Janečka, režisér akce a making of dokumentu PragueCon 2018.

ESport turnaj se ponese v režii největší světové nezávislé organizace oblasti eSportu ESL. „Turnaj bude probíhat všechny tři dny a pozveme do Prahy ty nejlepší světové týmy ze série ESL Pro League. Turnaj bude online streamován do celého světa. Detaily samotného turnaje a kvalifikace připravujeme,“ řekl k turnaji Martin Polášek, Staff Head of Czech Republic & Slovakia ESL.

Hlavní filmový a seriálový program bude každý den tematicky zaměřen. Pátek bude věnován filmu Strážci galaxie, sobotu si mezi sebe rozdělí seriály Vikingové a Soumrak templářů, neděle bude patřit seriálu Hra o trůny. Program bude průběžně doplňován o další filmy a seriály. Témata se samozřejmě odrazí i v doprovodných programech, jako budou živá hudební vystoupení nebo ukázky vikinských a skřetích táborů.

Den si bude možné dále zpestřit seznámením se s hrami larp či soutěžemi cosplay, které u nás získávají na stále větší popularitě. „Cosplay je založeno na co nejvěrnějším napodobování postav, zejména z oblasti fantasy a sci-fi. Nejde jen o vzhled, ale celkové ztvárnění postavy včetně jejího charakteru,“ přibližuje doprovodný program Roman Bratislav Janečka.

Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím online systému na http://www.praguecon.eu. Jednodenní vstupenku lze pořídit za 490 Kč, třídenní pas pak za 890 Kč.

První ochutnávkou celého programu a atmosféry, kterou PragueCon 2018 nabídne, bude koncert herní hudby, který se uskuteční 8. června v Obecním domě. Během koncertu Bohemian Symphony Orchestra Prague pod vedením Martina Šandy zazní melodie z nejpopulárnějších her.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře