Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyPračku Samsung WW 9000 můžete ovládat na dálku pomocí mobilu

Pračku Samsung WW 9000 můžete ovládat na dálku pomocí mobilu

Jihokorejská společnost Samsung představila unikátní pračku, kterou můžete ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu s Androidem. Jednoduše si do něj stáhnete speciální aplikaci, navolíte prací program a už se o nic nemusíte starat.

Futuristická pračka WW 9000 vzbudila na Samsung Foru 2014, kde jihokorejský výrobce ukazoval své novinky, velký ohlas. Aby také ne, když je prošpikovaná moderními technologiemi a vyznačuje se minimalistickým designem, díky kterému zapadne do každé moderní domácnosti.

Na čelní straně futuristického domácího spotřebiče je umístěný pětipalcový displej, zobrazující informace o pracích programech a napravo od něj se nachází dvě mechanická ovládací tlačítka. Obrovská dvířka zabírající takřka celou přední část s novým závěsem Metal Double podle výrobce umožňují pohodlnější vkládání a vykládání prádla. Pračka má uvnitř digitální invertorový motor, který snižuje vibrace i hluk a několik senzorů, které samy určí, jaké množství prášku a aviváže je potřeba. To ale zdaleka není vše, kvůli čemu je unikátní.

Skrze rozhraní WiFi umí komunikovat se smartphony s Androidem. Po stažení speciální aplikace Smart Control se před uživatelem otevírají netušené možnosti. Na dálku může zkontrolovat fázi pracího cyklu, spustit nebo přerušit praní, nebo zjistit čas zbývající do konce praní.

Podle dostupných informací se u nás počítá s doporučenou cenou 50 000 korun včetně DPH, z čehož vyplývá, že pračka je určena hlavně náročným zákazníkům, kteří nemají hluboko do kapsy.

Smartphone-controlled-Samsung-WW9000-washing-machine

Zdroj: Pocket-Lint

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře