Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPozor! Po Facebooku se šíří velmi nebezpečná hra, dětem se může stát...

Pozor! Po Facebooku se šíří velmi nebezpečná hra, dětem se může stát osudnou!

Facebook slouží vedle socializace lidí také k jejich pobavení. V jeho databázi se nachází tisíce různých her a spousta dalších se šíří jako řetězové zprávy mezi uživateli. A právě jedna taková hra, která se začala šířit teprve před pár dny, může být velmi nebezpečná. 

Zmiňovaná hra dostala název „72“. V podstatě v ní jde pouze o to, abyste se po doručení příslušné zprávy ztratili z domu na 12, 24, či 72 hodin a nikomu přitom nic neřekli. Na první pohled docela neškodná řetězovka, kterých jsme tu měli už stovky. Jenže představte si, co se stane, když zprávu obdrží malé dítě.

První případy nesmyslného zmizení malých dětí byly ohlášeny ve Francii. Zde se některé ratolesti ztratily dokonce na zmiňovaných 72 hodin, takže po nich bylo vyhlášeno klasické pátrání a rodiče byli strachy mrtví. Další případy zmizení malých dětí kvůli hře 72 jsou však čerstvě hlášeny i v sousedním Německu, takže je možná jen otázkou času, kdy se něco takového rozeběhne i u nás v České republice.

Samozřejmě, abyste problému s dětmi předcházeli, vždy je dobré s nimi všechno probrat a na nesmyslnost některých věcí upozornit.

Facebook-Teenage-Users

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. „…zprávu obdrží malé dítě.“
    „…případy zmizení malých dětí..“

    EULA Facebooku
    „Nebudete službu Facebook používat, pokud je vám méně než 13 let.“

    Ve 13ti letech už snad nejde o malé děti. Jinak pokud se nechají něčím takovým zmanipulovat k tomu, že odejdou z domova, tak je to podle mě problém ve výchově a rozhodně to není problém sociálních sítí. Jenom to ukazuje, jak se rodiče místo věnování času dětem honí za vlastní kariérou a dítě posadí k PC ať se nějak zabaví, když jsou rodiče v práci. Pak bohužel roste generace, jaká roste(generace ovcí) a až někdy někdo napíše na FB, tak a teď se všichni zvedněme a skočme z okna, tak se najde spoustu takových co to opravdu udělají. Přeháním, ale pomalu to všechno spěje tímto směrem…

  2. O to bych se nebál. Děti dneska nevydrží venku ani hodinu bez tabletu a wifififi.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře