Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPozor na nový podvod šířený přes kecálka WhatsApp!

Pozor na nový podvod šířený přes kecálka WhatsApp!

Čeští uživatelé aplikace WhatsApp se v minulých dnech stali terčem spamových zpráv, když jim ve velkém začaly chodit nabídky na vstupenky do bazénu Aquapalace Praha v Čestlicích zadarmo. Cílem podvodníků bylo od důvěřivců vylákat citlivé osobní informace. A následně také data o platební kartě. Mnoho uživatelů se bohužel nechalo nachytat. S podobným typem podvodu se kyberzločinci snažili uspět také v dalších evropských státech.

Celou událostí kolem šíření podvodných zpráv českým uživatelům WhatsAppu se ihned začal zabývat samotný aquapark v Čestlicích. Ten na svých oficiálních facebookových stránkách své klienty, kteří uvedli číslo platební karty, a došlo u nich k odcizení peněz, varuje, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR. Zároveň podnik také přidává několik tipů, co dělat, pakliže spamovou zprávu obdržíte.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře