Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPouze v Japonsku: Sharp Pantone 5 107SH je první telefon, který umí...

Pouze v Japonsku: Sharp Pantone 5 107SH je první telefon, který umí změřit radiaci

Sharp Pantone 5 107SH je mobilní telefon, který určitě upoutá vaši pozornost, a to hlavně kvůli barevným krytům, ale je ještě něco co ho dělá naprosto výjimečným ?  jde totiž o první smartphone, který je vybaven čidlem pro detekci radiace.

Po zmačknutí mechanického tlačítka v dolní pravé části zařízení se spustí speciální aplikace, která během deseti sekund vyhodnotí míru radiace ve vašem okolí. Mobilní telefon půjde na odbyt hlavně v Japonsku, které se stále vzpamatovává z loňské havárie jaderné elektrárny Fukušima. Japonci jsou pořád hladoví po přístrojích na měření radiace.

Pantone je v Japonsku jedním z nejpopulárnějších výrobců, známý je především produkcí přístrojů v pestrých barvách. Samotná novinka Pantone 5 je tlustá pouze 12 mm a bude se prodávat celkem v osmi barevých provedení.

Naštěstí nejde o úplné ořezávátko. Vybavena je 3,7palcovým displejem s WVGA rozlišením 480 × 800 pixelů a 1,4GHz jednojádrovým procesorem. Hlavní fotoaparát pak má rozlišení čtyři megapixely. K výhodám patří určitě i zvýšená odolnost proti prachu a vodě.

Prodávat se začne v průběhu července. Její cena ale nebyla stanovena.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře