Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPotvrzeno! Kultovní hra Gothic se dočká předělávky

Potvrzeno! Kultovní hra Gothic se dočká předělávky

O čem se poslední dobou mluvilo, se nyní stalo skutečností: v následujících letech se můžeme těšit na vznik remaku legendárního RPG Gothic z roku 2001. Oznámilo to vydavatelství THQ Nordic s tím, že hra bude dostupná na PC a konzole a na starosti ji dostane nové barcelonské studio.

Když se loni v prosinci objevila na Steamu hratelná ukázka předělávky Gothicu z roku 2001, bylo to jako blesk z čistého nebe. Studio svým tímto počinem sondovalo, jestli by o předělávku titulu, který dříve snad nechyběl v žádném PC, byl mezi hráči vůbec zájem. A hráči se vyjádřili jasně: v rámci získané zpětné vazby si 94,8 procenta hráčů, kteří vyplnili formulář, přálo, aby se hra dočkala předělávky. Vydavatelství THQ Nordic tak nemá jinou možnost, než se se do vývoje nového Gothicu pustit. Pro úplnost dodejme, že samotnou ukázku si vyzkoušelo více než 180 tisíc lidí. 

Gothic je hra z žánru RPG, kterou 5. března 2001 vydala německá společnost Piranha Bytes. Kritici hru chválili za příběh, interakci s živoucím herním prostředím a grafiku. Na druhou stranu hra byla kritizována za obtížné ovládání a v té době i vysoké systémové požadavky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře