Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyPotvrzeno: iPhone 7 Plus má 3 GB RAM. iPhone 7 dostal jen...

Potvrzeno: iPhone 7 Plus má 3 GB RAM. iPhone 7 dostal jen 2 GB

U Applu je zvykem, že při představování iPhonů nikdy neuvádí kapacitu baterie ani velikost operační paměti. A nebylo tomu jinak ani letos. Nyní se však z aplikace GeekBench dozvídáme, kolik RAM nové jablečné telefony skutečně mají.

Apple zvyšoval kapacitu operační paměti loni a ke stejnému kroku se odhodlal i letos, byť pouze u většího z obou telefonů.

V syntetickém testu díky 3 GB RAM a novému čipu A10 dokonce iPhone 7 Plus vítězí nad 12,9palcovým iPadem Pro, který má ve výbavě 4 GB RAM a procesor A9X. Menší iPhone 7 dostal pouze 2 GB operační paměti, navazuje tak na předchůdce 6s a 6s Plus.

Výrobce tvrdí, že díky úsporným procesorovým jádrům čipu A10 vydrží iPhony 7 a 7 Plus v provozu o dvě hodiny, respektive o hodinu déle než předchůdci. Na potvrzení kapacity použitých akumulátorů si však ještě musíme počkat.

iphone-7-plus-3gb-ram-geekbench-650x334

Zdroj:  9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře