Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPořiďte si poslední dotykáče Nokia. Nové smartphony se budou nadále jmenovat jen...

Pořiďte si poslední dotykáče Nokia. Nové smartphony se budou nadále jmenovat jen Lumia

Smartphony pod značkou Nokia definitivně končí. Nové přístroje se budou jmenovat už pouze Lumia. V rozhovoru pro server The Verge to potvrdili zástupci společnosti Microsoft.

Pokud máme odhadovat, kdy značka Nokia z Lumií zmizí, tipujeme, že to bude brzy, nejspíš s další hlavní vlnou novinek. Podle některých zdrojů jméno Nokia nebude firma ale používat ani v marketingových materiálech již během této vánoční sezony.

Americký počítačový gigant může přitom podle dříve zveřejněných informací vystupovat pod značkou Nokia až 10 let po uskutečnění transakce, nicméně už při oznámení obchodu loni v září někteří upozorňovali na to, že této možnosti zřejmě nevyužije.

Dlouho byla značka Nokia synonymem pro atraktivní a dobře ovladatelné telefony. Nástup smartphonů (a zejména prvního iPhonu) v prvním desetiletí nového tisíciletí ale stál finského výrobce jeho světové prvenství, a pomalu započal pád finského giganta do zapomenutí.

97e720c4aacd71f479b636def815a910

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

    • Microsoft si jméno Nokia šetří, až dodělají WP na použitelnou úroveň. Pak vyndají nokii ze šuplíku, aby přilákali pozornost.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře