Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPořádná konkurence pro Intel! Procesory AMD Ryzen koupíte už 2. března

Pořádná konkurence pro Intel! Procesory AMD Ryzen koupíte už 2. března

Společnost AMD oznámila nové informace týkající se desktopových procesorů Ryzen 7, které si budou moci zákazníci v obchodech koupit již 2. března. Všechny modely z rodiny Ryzen 7 mají 8 jader a 16 vláken, TDP u dvou výkonnějších modelů 1800X a 1700X je 95W, TDP u modelu 1700 je pak 65 wattů.

Představení procesorů vybraným světovým novinářům se ujala prezidentka společnosti AMD Lisa Su a v projevu řekla: „Před čtyřmi lety jsme začali pracovat na procesorovém jádře Zen s cílem přinést bezprecedentní generační výkonnostní zisk a vrátit možnost volby a inovaci do segmentu vysoce výkonných procesorů. Již 2. března uvádíme rodinu procesorů Ryzen 7 na trh a nadšenci a hráči z celého světa uvidí v akci Zen, který oživí desktopový PC trh.“

V testech prováděných v laboratořích AMD si procesor Ryzen 7 1800X údajně poradil s podobně konfigurovaným (8 jader, 16 vláken) čipem Intel Core i7-6900K ve vícevláknovém testu Cinebench R15 a v benchmarku Handbrake. Naopak Ryzen 7 1700 se zase může pochlubit spotřebou pouze 65 wattů. Právě tento model bude v prodeji s inovovaným chladičem Wraith Spire (více psal kolega Štěpánek ZDE) nabízejícím efektivní chlazení při hlučnosti pouhých 32 decibelů.

Podrobnější informace o jednotlivých modelech včetně doporučených domácích koncových cenách najdete níže v tabulce, již od včerejších 19:00 je možné si procesory předobjednat u vybraných partnerů – v České republice se jedná o prodejce Alza.cz, CZC.cz a TS Bohemia.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře