Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyPopularita Windows 10 roste, systém už překonal metu 110 milionů instalací

Popularita Windows 10 roste, systém už překonal metu 110 milionů instalací

Včerejší tisková konference nebyla jen o představování nových produktů. Zaznělo na ní také několik zajímavých čísel. Dozvěděli jsme se tak například, že obchod s aplikacemi Microsoft Store již zaznamenal 1,2 miliardy návštěv, nebo že nové Windows 10 jsou už na 110 milionech sestav.

Terry Myerson během tiskové konference v New Yorku také prozradil, že webový prohlížeč Edge už zobrazil více než 650 miliard stránek. A řeč přišla i na aplikace. Podle zástupce Microsoftu chystá aktivní podporu Windows 10 (Mobile) Facebook, který připravuje univerzální aplikace Facebook, Messenger i Instagram. Novou aplikaci dostane i taxislužba Uber, bohužel na spekulovaný Google a jeho podporu nepřišla řeč.

Windows 10 nabízí Microsoft pro uživatele starších verzí Windows 7, 8 a 8.1, kteří si je rezervují do jednoho roku, zdarma. Verze pro korporátní sféru zůstávají placené. Firma předpokládá, že do roku 2018 by systém měl být nainstalován na miliardě zařízení. K uvolnění Windows 10 mezi uživatele došlo 29. července. Aktualizace na Windows 10 Mobile pro současné telefony s Windows Phone 8 bude uvolněna v prosinci.

msoft_windows_10_devices-100465060-primary.idge_

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře