Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyPokryli jsme LTE celou Prahu, chlubí se T-Mobile

Pokryli jsme LTE celou Prahu, chlubí se T-Mobile

Síť LTE operátora T-Mobile už pokrývá celé hlavní město České republiky, nyní se začíná zahušťovat na základě zkušeností z reálného provozu. Ke konci září operátor rovněž pokryl nejrychlejším internetem desítky nových venkovských oblastí České republiky.

Na třech místech v hlavním městě navíc také spustil síť LTE-Advanced (LTE-A) poskytující ještě vyšší přenosové rychlosti a v brzké době nabídne zařízení, která tuto technologii podporují.

V září byly pokryty poslední dvě městské části Prahy, kde signál nejrychlejšího mobilního internetu chyběl – Zbraslav a Lysolaje. Síť LTE T-Mobile se tak nyní rozprostírá nad celým hlavním městem.

Ke konci září 2014 přibyly na mapě pokrytí sítí LTE T-Mobile desítky nových míst ve venkovských oblastech. Rychlý internet 3G + LTE operátora aktuálně pokrývá přibližně 88 % populace ČR.

Společnost dále na třech místech hlavního města, konkrétně na Černém Mostě, v Horních Počernicích a na Roztylech, spustila technologii LTE-A, založenou na spojení dvou pásem, která nabízí teoretické maximální rychlosti 225 Mbit/s pro stahování a 50 Mbit/s pro odesílání. Další místa s LTE-A pokrytím budou přibývat již v průběhu října. T-Mobile spustil tuto technologii jako první operátor v ČR koncem června letošního roku v Mladé Boleslavi.

V nabídce operátora se do konce týdne objeví první modem podporující LTE-A, konkrétně Huawei Mobile WiFi E5786. V průběhu října pak navíc přibudou dva LTE-A telefony, Samsung Galaxy Alpha a Samsung Galaxy Note 4.

518Zdroj: T-Mobile

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Ať se vykašlou na internet kterej člověku vystahuje fup za 3 vteřiny. Radši bych měl 1Mb/s s neomezeným fupem než tohle.

  2. Tak ještě aby to pokrytí bylo v pásmu 800 a 900 MHz, aby to mělo nějaký smysl oproti 3G, které se dá chytit leda tak někde na louce…

    @Adam K. Přesně tak, zrušit F*ck User Policy

    I když 32kbps za 200,-/6měsíců u Mobil.cz je na dnešní poměry luxusní.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře