Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyPogo: Koncept magnetického audio konektoru

Pogo: Koncept magnetického audio konektoru

Pokud někdo ze čtenářů vlastní MacBook jistě bude znát napájecí konektor MagSafe. A pokud ne, tak se jedná o konektor, který drží v počítači pomocí magnetu a díky napájecím kontaktům jej pak dobíjí. Na stejném principu funguje i Pogo.

Pogo je vlastně redukce, která vám z kteréhokoliv 3,5mm Jack konektoru udělá magnetický konektor. Do jedné části zastrčíte konektor od sluchátek, druhou část třeba do telefonu. Zvuk se přenáší pomocí 4 kontaktů a obě části spojuje magnet. Ten je dostatečně silný na to, aby udržel iPhone vzhůru nohama.

Část v cílovém zařízení je celkem malá a můžete ji mít zastrčenou neustále. Pokud pak potřebujete rychle přepojit sluchátka, jen přiblížíte druhou stranu a magnet se už o vše postará. Existuje také konektor, který je v úhlu 90°.

Pogo je zatím jen koncept vytvořený 3D tiskárnou a je tedy nefunkční. Pokud se někdy dostane do prodeje, nevíme, ale chytré telefony s webOS od HP a další zařízení měli podobné magnetické příslušenství. Pro ideální představu vás ještě odkážu na autorovo video.

Pogo Magnetic conectorZdroj: The Verge

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Nápad je to sice dobrý, mám ale obavu že to narazí na jablečný patent.

  2. Nápad je to síce dobrý, nepredpokladám, žeby nastal nejaký konflikt s patentmi, ale skôr konflikt kontaktov – pri takomto rozložení kontaktov stačí pootočiť jednu z dvoch častí o 90° a slúchadlá nebudú fungovať.

    • Vsak se podivej na video, otaci tim bez problemu.

      Idealni by to vsak bylo pro vodotesne telefony kde by vystup na sluchatka byl rovnou magneticky a pres redukci (na videu) by se pripojili libovolne sluchatka. Odpadla by tedy dalsi nutna krytka v pripade vodeodolneho telefonu 🙂

    • Práve preto je použitý jack so štyrmi pinmi na hrote – počíta s využívaním mikrofónu na slúchadlách. Ale len v prípade, že ich má daný človek stále na ušiach, ináč je vážne nutné zakaždým vyťahovať jack, ale to robíme aj s normálnymi slúchadlami, pretože so zastrčenými nepočuť zvoniť mobil 🙂 Koncept je ale aj tak robený hlavne kvôli tomu, aby si človek nevytiahol mobil z vrecka v prípade, že sa o kábel niekde zakvačí.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře