Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzePodzimní večery s Androidem: Čtečky knih pro Android

Podzimní večery s Androidem: Čtečky knih pro Android

Venku začíná přituhovat, sluníčko se z posledních sil snaží o poslední teplé dny, podzim nezadržitelně přichází. Společně s krácením denního světla a klesáním teplot se většina lidí uchyluje místo trávení času venku k trávení času ve svých příbytcích a obydlích. Nejeden z nich pak večer upřednostní před sledováním televize knihu.

Že už máte svoji domácí knihovnu přelouskanou od začátku na konec a zpět? Pokud vlastníte zařízení s Androidem, ničemu to nevadí. Kromě surfování po internetu, hraní her, sledování filmů a dalších věcí si můžete na Androidu i číst knížky.

Stačí k tomu jen vhodný nástroj, který vám dovolí knížky pohodlně za chladných podzimních večerů u krbu se sklenkou brandy či koňaku louskat. A které že ty čtečky knih jsou pro Android dostupné a co umějí?

Moon+ Reader

Moon+-Reader-1 Moon+-Reader-2

Příjemná čtečka knih s dobrým ovládáním a spoustou funkcí a nastavení. Podporuje formáty epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip nebo OPDS. Prostředí je pěkně provedené a intuitivní. Přímo v aplikaci si můžete nastavit velikost řádku a písma, tučně, kurzívou, stíny, průhlednost a další.

Můžete vybírat z 10 předdefinovaných schémat, aplikace podporuje denní a noční režim. K dispozici máte 24 nastavitelných akcí (dotek obrazovky, swipe gesta, hardwarové klávesy) může vyvolat 15 událostí: hledat, zálohovat, témata, navigace, velikost písma a další. Podsvícení je možné změnit pouhým přejetím prstem po levém okraji obrazovky. Podpora gest.

[appbox googleplay com.flyersoft.moonreader]

Mimo free verze je k dispozici ještě placená pro, která přidává navíc podporu multidotykového ovládání, odstraňuje reklamy, přidává možnost zatřesení telefonem pro čtení nahlas (Text-to-speech, podporuje TTS engine), možnost nastavení hesla pro zapnutí, podpora ovládání pomocí kláves na připojeném bluetooth headsetu, podpora přidávání knih na plochu, podpora sdílení vysvětlivek, označení a záložek, podpora PDF, čtení statistiky, zákaznická podpora přes email.

[appbox googleplay com.flyersoft.moonreaderp]

V některé z dalších recenzí si Moon+ Reader představíme podrobněji.

Aldiko Book Reader

Aldiko-Book-Reader-1 Aldiko-Book-Reader-2

Aldiko Book Reader je velmi podobný Moon+ Readeru. Čtečka podporuje formáty EPUB, PDF a Adobe DRM encrypted eBooks. V aplikaci si můžete změnit velikost fontu, typ fontu, barvu fontu a pozadí, zarovnání a další. Aplikace podporuje denní a noční režim. Uživatelské prostředí je velmi přívětivé a intuitivní. Aplikace umožňuje také procházení katalogů a nákup knih. Zajímavostí je podpora fulltextového vyhledávání, slovníku či přidávání vlastních oblíbených katalogů.

Aldiko-Book-Reader-3 Aldiko-Book-Reader-4

httpv://youtu.be/Y8ZGYVoxpi4

[appbox googleplay com.aldiko.android]

Aplikace je kromě free verze dostupná i v placené pro. Aldiko Book Reader Premium má navíc funkci zvýrazňování, poznámky, widgety na domovskou obrazovku, rychlejší updaty a neobsahuje reklamu.

[appbox googleplay com.android.aldiko]

Cool Reader

Cool-Reader-1 Cool-Reader-2

Cool Reader je z rodiny freeware open source aplikací, což znamená, že čtečka je vyvíjena fanoušky a programátory zcela zdarma. Vyznačuje se podporou velkého spektra formátů: epub, fb2, txt, doc, rtf, html, chm, tcr, pdb, pml. Aplikace opět umožňuje nastavit velmi mnoho věcí, od barvy, velikosti a typu fontů, přes vzhled pozadí, zarovnávání řádků, css stylů, žáložek, podsvícení, slovníků, stylu posouvání stránek a dalších.

Aplikace podporuje denní a noční zobrazení, převod textu na řeč (TTS), export záložek v textu, přidávání fontů písem, autoscroll a další.

Cool-Reader-3 Cool-Reader-4 Cool-Reader-5

 [appbox googleplay org.coolreader]

Vývojáře můžete podpořit příspěvkem, za který již ale nic nového neobdržíte, protože aplikace má již vše dostupné. Záleží na vás, který ze 3 dostupných balíčků příspěvků si zaplatíte a stáhnete.

[appbox googleplay org.coolreader.donation.bronze]

[appbox googleplay org.coolreader.donation.silver]

[appbox googleplay org.coolreader.donation.gold]

FBReader

FBReader-1 FBReader-2 FBReader-3

FBReader je čtečka pro nenáročné uživatele podporující formáty epub, rtf, fb2(.zip), mobi, a plain text file. Aplikace obsahuje několik populárních anglických, francouzských, ruských, čínských a polských knihoven pro stahování knižních titulů. FBReader spolupracuje s externími slovníky: ColorDict, all Slovoed dictionaries (by Paragon Software), Fora Dictionary, FreeDictionary.org, LEO dictionary. Aplikace je lokalizovaná do 14 jazyků pod open source licencí. Ke čtečce lze dohrát různé pluginy od autora.

httpv://youtu.be/GuyzdcIQSlQ

[appbox googleplay org.geometerplus.zlibrary.ui.android]

Mantano Ebook Reader Lite

Mantano-Ebook-Reader-Lite-1 Mantano-Ebook-Reader-Lite-2

Jednoduchá čtečka pro ty, kteří potřebují přelouskat obsah ve formátech epub a pdf. Aplikace umožňuje přímé stahování knížek pomocí OPDS katalogů či jejich vlastní tvorbu. Co se týče obsahu v pdf, patří tato čtečka ke špičce. U pdf podporuje rychlé posouvání textu, pan & zoom, dvojité poklepání pro jeden sloupec na displeji, text dokáže přelámat tak, aby byl právě přes celý displej. U epub dokumentů je tradičně možné měnit velikost, vzhled a barvu fontu. Aplikace podporuje denní a noční režim čtení, převod textu na řeč, vytváření poznámek a další.

Mantano-Ebook-Reader-Lite-3 Mantano-Ebook-Reader-Lite-4 Mantano-Ebook-Reader-Lite-5

httpv://youtu.be/rXvkFMEZwtA

[appbox googleplay com.mantano.reader.android.lite]

Vedle free verze je dostupná i verze placená, která odebírá z aplikace reklamu.

[appbox googleplay com.mantano.reader.android]

Book Reader Free (Reader+)

Book-Reader-Free-Reader+-1 Book-Reader-Free-Reader+-2 Book-Reader-Free-Reader+-3

Čtečka podporující formáty epub, rtf, FB2 (. Zip), Mobi, txt, html a OPDS. Aplikace umožňuje nastavit velikost, typ a barvu fontu, barvu pozadí, zarovnání textu, denní a noční režim. Aplikace umožňuje hledat knihy v on-line katalozích. Velkou nevýhodou aplikace je, že obsahuje airpush (zobrazování reklamy na stavovém řádku).

Book-Reader-Free-Reader+-4 Book-Reader-Free-Reader+-5 Book-Reader-Free-Reader+-6

[appbox googleplay me.jetho.ebook]

A jakou čtečku knih používáte vy?

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře