Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyPodívejte se! Robot Atlas od Boston Dynamics dělá obrovské pokroky

Podívejte se! Robot Atlas od Boston Dynamics dělá obrovské pokroky

Doby, kdy humanoidní robot Atlas chodil po lese, sotva se držel na nohou a vypadal jako opilý, jsou nenávratně pryč. Firma Boston Dynamics ve své aktuální prezentaci ukazuje, že Atlas nově umí nejen skákat přes a po překážkách, ale zvládá dokonce i salto vzad!

Atlas je humanoidní robot, který má dvě nohy a dvě ruce s možnostmi pohybu, jako má člověk. Stroj debutoval na videu v roce 2015, kdy se procházel po zasněženém lese, avšak tenkrát byl ještě připojený k externímu zdroji energie. Poslední verze Atlasu (včetně té nejnovější) se už obejdou bez kabelů.

Americká společnost Boston Dynamics se vývojem robotů zabývá už čtvrt století a patří v tomto odvětví ke světové špičce. Nedávno ji od Googlu koupila japonská firma SoftBank. Součástí překvapivé transakce byl tehdy i robotický podnik Schaft, který stejně jako SoftBank sídlí v Japonsku.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře