Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPodívejte se na záznam z představení Windows Phone 8

Podívejte se na záznam z představení Windows Phone 8

Microsoft ukázal platformu Windows Phone 8, která napravuje prakticky všechny nedostatky. Pokud jste z nějakého důvodu včerejší představení zmeškali, můžete se nyní podívat na podrobná videa.

Systém má jádro shodné se stolními Windows 8, což ocení hlavně vývojáři. Mezi další novinky Windows Phone 8 patří podpora vícejádrových procesorů, microSD karet a displejů s HD rozlišením.

Vedle WVGA rozlišení podporují nové ?mobilní Okna? i displeje s rozlišeními 1280 × 720 pixelů a 1280 × 768 px. Uživatelé mohou dále počítat s pokročilou vestavěnou podporu NFC a novou úvodní obrazovkou ? Dlaždice mohou mít jednu ze tří velikostí.

Zmizel také černý pruh v pravé části obrazovky, dlaždice nově zabírají celou šířku displeje. Microsoft tím dal větší prostor informacím.

První telefony s WP 8 se na trh dostanou někdy na podzim. Spolupráci s Microsoftem již oznámily společnosti Nokia, Huawei, HTC a Samsung. V budoucnu se k nim zřejmě připojí i další partneři, např. LG nebo ZTE.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře