Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPodívejte se, jak Xiaomi dobije bezdrátově telefon za pouhých 40 minut

Podívejte se, jak Xiaomi dobije bezdrátově telefon za pouhých 40 minut

Dobíjení smartphonů kabelem urazilo v posledních letech velký kus cesty kupředu. Výsledkem je, že telefon s baterií 4 000 mAh není problém dobít za necelou půl hodinu (viz Realme X2 Pro). O podobný pokrok se výrobci snaží ale i v oblasti bezdrátového nabíjení. Důkazem je čínské Xiaomi, které nyní uveřejnilo video ukazující přednosti speciální 40W bezdrátové dobíječky.

Velmi rychlé bezdrátové nabíjení výrobce demonstroval na speciálně upravené variantě telefonu Mi 10 Pro, jehož 4 000mAh baterie se kompletně dobila za 40 minut. Na 57 % kapacity se dostal mobil zhruba za 20 minut a na plnou kapacitu zhruba za dvojnásobek času, tedy za 40 minut.

Dosavadním oficiálním maximem technologie Mi Charge Turbo je výkon 30 wattů. Svou první 30W bezdrátovou nabíječku Xiaomi představilo loni v září. I u nové 40W nabíječky samozřejmě platí, že má extra ochrany proti přehřátí i bezpečný regulátor napětí a proudu.

Zatím nebylo oznámeno, kdy se nová 40W bezdrátová nabíječka dostane do prodeje. Pravděpodobně se tak stane u příležitosti uvedení nějakého nového vlajkového telefonu Xiaomi.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře