Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPočítačové skříně Evolveo Ptero Q lákají na předinstalované ventilátory s podsvícením

Počítačové skříně Evolveo Ptero Q lákají na předinstalované ventilátory s podsvícením

Evolveo rozšiřuje svoji produktovou řadu Ptero určenou herní komunitě o tři nové počítačové skříně formátu, které určeny pro základní desky podporující platformy Intel i AMD. Vedle formátu ATX jsou kompatibilní i s formátem micro ATX a minITX.

Ptero Q1, Ptero Q12 a Ptero 20 jsou dodávány s předinstalovanými ventilátory chlazení s LED podsvícením a mají i prosklené části z tvrzeného skla a spodní prachový filtr, který je vysouvací. Horní prachové filtry nových modelů pak jsou odnímatelné, uchycené magnetem. Ventilátory jsou 4pinové s MOLEX napájením a připojují se vzájemně na sebe bez nutnosti jakéhokoliv řadiče. Ovládání ventilátorů je možné pouze pomocí LED tlačítka na kontrolním panelu.

Ptero Q1 a čtyři 120mm ventilátory

Ptero Q1 je vybavená čtyřmi ventilátory typu Rainbow Ring RGB o průměru 120 mm. Tři jsou umístěny na čelním panelu pod mřížkou, která zajišťuje potřebné proudění vzduchu, čtvrtý ventilátor je umístěn v zadní části skříně.  Skříň je možné v horní části dále osadit dalšími dvěma 120mm ventilátory. Tyto ventilátory nejsou ovšem součástí dodávky. Skříň má dvě pozice pro 3,5″ interní disky a dvě pozice pro 2,5″ SSD. Maximální výška procesorového chladiče je 162 mm, maximální délka grafické karty 350 mm. Rozměry Evolveo Ptero Q1 jsou 410 × 202 × 455 mm.

Ptero Q12 a prosklené bočnice i čelní panel

Ptero Q12 má prosklenou přední i obě boční strany. Použito je tvrzené sklo. Součástí dodávky jsou čtyři 120mm ventilátory typu Rainbow Ring RGB. Tři v přední části, jeden v zadní části skříně. Chlazení lze dále posílit dalšími dvěma větráky v horním panelu. Ovládání ventilátorů je stejně jako v případě předchozího modelu možné pouze pomocí LED tlačítka na kontrolním panelu skříně. Ptero Q12 má jinak dvě pozice pro 3,5″ interní disky a dvě pozice pro 2,5″ SSD . Maximální výška CPU chladiče je 160 mm, u grafiky uvádí výrobce až 350 mm. Rozměry jsou 370 × 210 × 440 mm.

Ptero Q20 a dominantní 200mm ventilátory

Ptero Q20 je postavena na stejném základě jako Ptero 12. Na první pohled se však výrazně odlišuje dvěma velkými 200mm ventilátory pod průhledným čelním panelem, který je, jako i oba boční panely, vyroben z tvrzeného skla. Ovládání ventilátorů je opět možné pouze pomocí LED tlačítka na kontrolním panelu. Skříň lze vybavit dalšími ventilátory chlazení v horní a zadní části. Ostatní parametry jsou shodné s modelem Ptero Q12.

 

Dostupnost a cena

Herní počítačové skříně Evolveo Ptero Q jsou dostupné ve třech variantách. Ptero Q1 je dostupná za 1 790 Kč včetně DPH. U skříně Ptero Q12 je doporučená koncová cena 1 690 Kč a za Ptero Q20 u prodejce zaplatíte 1 590 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře