Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyPočítač Fujitsu Esprimo G558 schováte snadno i za displej vašeho monitoru

Počítač Fujitsu Esprimo G558 schováte snadno i za displej vašeho monitoru

Společnost Fujitsu dnes představila svůj nejmenší stolní počítač. S celkovým objemem menším než jeden litr je model Esprimo G558 dostatečně malý, aby jej bylo možné připojit k zadní části displeje, ale zároveň dostatečný výkonný pro plynulý běh desktopových i webových kancelářských aplikací.

Celkový objem je pouhých 0,86 litru, kompaktní konstrukce je o 96 % menší než tradiční stolní počítač typu microtower a dodává se s nejnovějšími procesory Intel Core. Prostorové požadavky a kabeláž jsou omezeny na nejnižší možnou míru a díky minimálnímu tepelnému výkonu a hlučnosti lze Esprimo G558 nainstalovat kamkoli – na zeď, pod stůl nebo za displej. Při propojení s displejem Fujitsu P24-9 TE umí jediný kabel USB-C zprostředkovat napájení i síťové připojení a synchronizovat vypínání napájení mezi displejem a počítačem.

Esprimo G558 boduje i v oblasti bezpečnosti – díky vestavěnému robustnímu kryptografickému modulu TPM (Trusted Platform Module), slotu na zámek Kensington pro zabezpečení, držáku a obrazovce, a také volitelnému řešení ochrany dat EraseDisk, které trvale odstraní data, jakmile zařízení dosáhne konce životnosti.

Prostorově úsporné zařízení obsahuje procesory Intel Core 8. generace, podporu dvou displejů, podporu starších verzí pro standardní rozhraní minipočítačů (HDMI+DP, 4+2 USB, LAN, audio), paměť DDR4 (2 666 MHz), podporu M.2 a SSD PCI Express NVMe. Na rozdíl od některých neprodyšně uzavřených jednotek na trhu lze Esprimo snadno spravovat a je možné pohodlně provádět úpravy hardwaru nebo pevných disků a paměti.

Dostupnost a ceny

Počítač Esprimo G558 je dostupný ihned v regionu EMEIA. Ceny se liší podle parametrů a začínají zhruba na 15 000 Kč, včetně systému Windows PRO.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře