Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyPo iPhonu 6s přijde s živými fotografiemi také Samsung Galaxy S7

Po iPhonu 6s přijde s živými fotografiemi také Samsung Galaxy S7

Jednou z novinek při představení nového iPhonu 6s byly tzv. „živé fotografie“. Jedná se o fotografie ve stylu obrazů z Harryho Pottera – fotografie tedy nejsou statické, ale mohou se pohybovat jako GIFy. Tuto funkci chce mít údajně Samsung a to už v nadcházející vlajkové lodi.

Živé fotografie (původní název zní „Live Photos“) lidem umožňují vedle klasického prohlížení snímek také na pár sekund spustit. Fotografie tím ožijí a přidají nějaký ten příběh navíc. Zatímco Apple v tomto případě nabízí zachycování pohybu i zvuků, Samsung se chce zvuků zbavit. Živé fotografie v Galaxy S7 by tak měly sestávat pouze z pohybů.

Živé fotografie ještě před Applem používalo několik společností včetně HTC. Právě Apple však tuto funkci zpopularizoval a udělal z ní vyhledávaný prodejní artikl. Jsme zvědaví, jak si s ní Samsung poradí a vlastně i na to, jak ji pojmenuje. Blíže nespecifikované zdroje deníku Phandroid tvrdí, že by se mělo jednat o název „Vivid Photos“ nebo „Timeless Photos“.

live-photos

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Tuto funkci maji i wp10, pokud si to člověk neuvědomí tak je to spíše k vzteku. Hlavně když je tato fce zapnutá defaultně

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře