Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPLAYzone Challenge 2019 spustilo prodej míst a vstupenek

PLAYzone Challenge 2019 spustilo prodej míst a vstupenek

Každý online hráč je ve skutečnosti součástí velké herní komunity. Právě za zrodem těchto komunit – nebo dokonce celého esportu – původně stojí „LANky“. V Česku dlouhé roky podobná akce s téměř neomezenou kapacitou chyběla. Změna přichází díky PLAYzone Challenge, jejíž první ročník se odehraje 21. až 23. června v pavilonu G2 brněnského výstaviště, a to formou BYOC, což je zkratka „bring your own computer“, tedy přines si vlastní počítač.

Na účastníky budou čekat dotované hlavní turnaje, kde se bude bojovat nejen o lákavé ceny, ale také o body do klasifikace pro MČR v počítačových a mobilních hrách. Hlavní turnaje jsou zatím oznámeny v titulech Counter-Strike: Global Offensive, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, League of Legends a HearthStone. Připraveny budou také doprovodné turnaje o zajímavé ceny od partnerů akce, a to v nejrůznějších populárních titulech i jejich méně tradičních formátech. Přesný seznam všech doprovodných turnajů, stejně tak i výše garantované dotace hlavních turnajů, budou oznámeny později.

Registrace míst je spuštěna již nyní na www.pzchallenge.cz/registrace-mista, kde až do 30. dubna běží sleva 100 Kč na vstupné. K dispozici jsou tři typy míst (Standard, Premium a All inclusive), které se liší nabízeným obsahem, ať už jde o hrazené parkování přímo u pavilonu nebo dokonce plně vybavené herní místo s počítačem, monitorem a židlí. Místo je možné si koupit jako jednotlivec nebo tým, přičemž už při registrace lze automaticky navolit start ve vybraném hlavním turnaji bez dalších poplatků.

Návštěvníci akce si mohou na sobotu a neděli za pouhých 99 Kč zakoupit vstupenku, díky níž na místě budou moci sledovat zápasy nebo se zabavit na přítomných atrakcích. Ve vyhrazených prostorách pak pro ně i hráče bude připravena stravovací zóna s nabídkou jídel i pití. V sobotu večer pak bude pro všechny účastníky probíhat společná komunitní Red Bull esport párty.

V sekci www.pzchallenge.cz/podpor-turnaj je po vzoru z The International možné finančně přispět na výši prize poolu hlavních turnajů, a to formou zakoupení unikátního trička nebo čistě peněžní dotace. Příspěvek je od minimální výše 100 Kč a může být věnován do cen konkrétní hry nebo bez určení a tím pádem rozdělen mezi všechny turnaje. Z vybraných částek jde celých 100 % do prize poolu, u trička pak 290 Kč na jeho výrobu a dodání.

Zdroj: PLAYzone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře