PlayStation 5 je údajně výkonnější než nový Xbox Scarlett


PlayStation 5 je údajně výkonnější než nový Xbox Scarlett

Vývojáři již ladí tituly pro nadcházející generaci konzolí od Sony a Microsoftu. Obě budou postaveny na technologii od AMD, tedy procesorech Ryzen s architekturou Zen 2 a grafické kartě Navi. Přesto mít stejný výkon nebudou. Podle Andrewa Reinera, ostříleného redaktora Game Informeru, je PlayStation 5 výkonnější než Xbox Scarlett.

Reiner měl tuto informaci obdržet od několika vývojářů, kteří pracují na hrách pro obě konzole a mají k dispozici takzvané dev kity. Jeho verzi, která v herní sféře způsobila pořádný rozruch, potvrdil později také bývalý redaktor IGN, Colin Moriarty.

Tvrzení obou pánů je přesto nutné brát s rezervou. V první řadě proto, že výkon vývojářských verzí je vždy větší než výkon konzolí, které se nakonec dostanou do prodeje. U obou next-gen zařízení navíc ještě může dojít k úpravám hardwarových parametrů. Finální specifikace je většinou známa až těsně před uvedením do obchodů, což v obou případech nastane až na konci příštího roku.

Již dříve jsme se dozvěděli, že obě konzole nabídnou ray-tracing a hraní ve 4K rozlišení při obnovovací frekvenci 120 Hz. V rozlišení 8K pak bude možné konzumovat multimediální obsah, případně hrát nejjednodušší hry.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.