Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyPlayStation 5 dostane procesor od AMD a naučí se ray tracing

PlayStation 5 dostane procesor od AMD a naučí se ray tracing

Po internetu opět začínají kolovat spekulace o chystané konzoli PlayStation 5. Nástupce aktuálně nabízených čtyřek dostane nejmodernější hardware a bude představovat to nejlepší z nabídky společnosti Sony. Kdy se nový herní systém začne prodávat, stále nevíme. Naopak jsme se v uplynulých hodinách alespoň náznakem dozvěděli, jakou nabídne výbavu.

Serveru Wired se podařily již zjistit některé parametry chystaného PlayStationu, když jeho redaktoři vyzpovídali zaměstnance Marka Cernyho, který se na vývoji PS5 podílí.

Srdcem konzole by měl být již tradičně procesor od AMD, konkrétně by se mělo jednat o osmijádrový čip Ryzen třetí generace, který bude napojen na grafický čip Radeon Navi. Pro rychlé reakce a bleskurychlé načítání nejnáročnějších her má zařízení obsahovat solid-state disk (SSD). U nové generace PlayStationu budou pochopitelně podporovány i nejmodernější technologie jako ray tracing, 3D audio nebo rozlišení 8K.

Bohužel, zatím stále nic nasvědčuje tomu, kdy by se mohla novinka objevit. Dříve než příští rok se však nové konzole zcela jistě nedočkáme.  Ostatně v jednom z rozhovorů to potvrdil nedávno i samotný japonský výrobce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře