Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPlayStation 5 dorazí i 2TB solid-state diskem. Známe cenu!

PlayStation 5 dorazí i 2TB solid-state diskem. Známe cenu!

Příchod nové generace konzole PlayStation, neoficiálně označované jako PlayStation 5, se pomalu ale jistě blíží. Nyní na veřejnost unikla informace, že nový herní systém bude dostupný i s ultrarychlým 2TB SSD. V Evropě by se tato verze měla prodávat za 499 eur, v přepočtu asi 12 800 Kč. Upozornil na to známý insider s přezdívkou PSErebus, který předčasně vyzradil datum vydání The Last of Us Part II.

Z dřívějších zpráv víme, že PlayStation 5 vyjde 20. listopadu v Severní Americe a do konce roku v několika dalších zemích a to včetně těch evropských. Startovním titulem mají být závody Gran Turismo 7, i když to se ještě může změnit, stejně jako mnoho dalších věcí.

Vše podstatné se oficiálně dozvíme 8. června na akci E3 v Los Angeles, kde Sony odtajní kompletní specifikace a konzoli novináři poprvé uvidí i naživo.

Co se týče výbavy, PS5 má dostat procesor třetí generace AMD Ryzen s osmi jádry a grafickou kartu z rodiny Radeon Navi s podporou ray-tracingu. Těšit se hráči mohou i na výborný audio zážitek (3D audio) a jak už jsme zmínili, tak i na přítomnost velmi rychlého SSD, který dramaticky zkrátí nahrávací časy.

Nový PlayStation bude podporovat hraní ve 4K rozlišení až při 120 Hz, přičemž na AAA titulech pro chystanou next-gen konzoli už pracuje řada studií. Zachována má být Blu-ray mechanika a kompatibilita s PlayStationem 4, a to včetně headsetu pro virtuální realitu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře