Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPlácačka na mouchy: Porovnání velikosti phabletu Nokia Lumia 1520 (Bandit) a smartphonu...

Plácačka na mouchy: Porovnání velikosti phabletu Nokia Lumia 1520 (Bandit) a smartphonu Lumia 1020

Finská Nokia připravuje nový model řadící se do kategorie takzvaných phabletů, tedy kříženců tabletů a mobilních telefonů. Na základě již známých specifikací bude přístroj Lumia 1520 (Bandit) osazen obřím šestipalcovým displejem s Full HD rozlišením a poběží na nejnovější verzi Windows Phone.

Novou Lumii s gigantickým displejem by měl pohánět čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon. A počítá se také s fotoaparátem, jehož rozlišení by nemělo být nižší než dvacet megapixelů.

Nokia přístrojem s přerostlým displejem reaguje na úspěch podobných produktů konkurenčních firem, zejména korejského Samsungu. Ten svým modelem Note kategorii phabletů stvořil a má v ní zatím neochvějné postavení.

K uvedení Lumie 1520 dojde zcela určitě  ještě letos. Zařízení se začne prodávat nejdříve na území Spojených států, konkrétně u operátora AT & T.

nokia-lumia-1520-bandit-phablet-630x350Zdroj:  TechnoBuffalo

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře