Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPhoneMaps: Offline mapy a cestovní průvodce pro celý svět

PhoneMaps: Offline mapy a cestovní průvodce pro celý svět

Doba dovolených je v plném proudu. Lidé vyrážejí do svého okolí i doslova do celého světa a k plánování i snadné orientaci v terénu potřebují kvalitní kartografické podklady, které jim jejich cestu usnadní a udělají příjemnějším.

Budete chodit po vysokohorských túrách v Alpách, chcete projet dálkové cyklotrasy v Itálii, navštívit Londýn či New York a nebo procestovat Thajsko? Pro všechny cestovatele je určena offline aplikace PhoneMaps pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem iOS, Android a Windows Phone. Samotná aplikace je ke stažení zdarma a kromě několika desítek produktů zdarma ke stažení obsahuje několik tisíc dalších map a průvodců z Evropy i celého světa.

Uživatel může v aplikaci najít zoomovatelné turistické mapy včetně znázorněných značených turistických a cykloturistických tras až do podrobného měřítka 1:25 000 z území velké části Evropy, více než 2000 plánů měst z celého světa, automapy, turistické průvodce světoznámé řady Rother, průvodce na cesty. Sortiment produktů se neustále rozšiřuje, připravují se první turistické mapy i z pro nás natolik exotických oblastí jako je Japonsko, Korea či Nový Zéland.

2 1

Aplikace, která je plně v českém jazyce, funguje offline, po prvotním stažení dat již funguje plně bez nutnosti připojení k internetu. Většina produktů obsahuje interaktivní turistické body zájmu s jejich textovým popisem a fotografiemi. Aplikace se stále vyvíjí a je přidávána řada funkcí užitečných pro jejich uživatele. Novinkou verze pro zařízení s operačním systémem iOS a Android pro letošní sezonu je lepší práce s fotografiemi a trasami.

Uživatel si může v aplikaci vytvořit fotografii a popis místa, které se mu během cesty líbilo, nad mapou se mu vytvoří interaktivní turistický bod zájmu a zároveň se mu fotografie uloží do galerie jeho zařízení. Novinkou je i možnost práce s trasami. Do aplikace si uživatel může nahrát vlastní trasu ve formátu gpx vytvořenou na externím zařízení či převzatou z internetu, aplikace zároveň nahrává aktuální trasu uživatele v reálném čase, všechny trasy je možné upravovat, přejmenovávat, zobrazovat na mapách i posílat svým známým.

Pokud si nechce uživatel stáhnout předvolenou mapu, může si mapu vytvořit na míru svým přáním a preferencím na webu www.phonemaps.cz, zde v mapovém portálu si může pomocí pohyblivého čtyřúhelníku a určení maximálního měřítka připravit mapu svého území. Po zadání emailu následně do své emailové schránky dostane zprávu s odkazem na stažení dat.

Aplikace je vytvářena ve spolupráci společnosti SHOCart, tradičního českého vydavatele turistických a cykloturistických map, a freytag & berndt, předního evropského kartografického domu. Ať se máte na vašich toulkách po širokém i dalekém okolí krásně.

[appbox googleplay eu.phonemaps]

[appbox appstore id527522136]

4 3

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře