Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPhicomm se vrhne na výrobu velmi levných mobilů s Windows Phone

Phicomm se vrhne na výrobu velmi levných mobilů s Windows Phone

Počet výrobců mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone se brzy znovu rozroste. Phicomm, nepříliš známá čínská společnost, již zahájila jednání s Microsoftem. Martin Klinger, ředitel evropské divize této firmy, říká, že i když jsou jednání teprve na začátku, vše je na dobré cestě.

Phicomm se soustředí na výrobu levných smartphonů. V průběhu roku by se tak do prodeje mohly dostat cenově přijatelné mobily s Windows Phone 8.

Aktuální vrcholný model Phicommu s označením i813 běží na Androidu 4.0.4 Ice Cream Sandwich, ostatně této verze využívají všechny smartphony, které aktuálně nabízí.

i813 má 5,3″ obrazovku s qHD rozlišením, 768 MB operační paměti a dvoujádrový procesor od Qualcommu s frekvencí 1,2 GHz.

K jeho největším výhodám patří podpora funkce dual-SIM. Phicomm vyrábí i jeden tablet postavený na čipové sadě nVidia Tegra.

V Německu jeho produkty prodává firma Conrad Electronics. Všude jinde je distribuuje pod svým jménem.

Zdroj: PhoneArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře