Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzePět her pro Android, které si prostě musíte stáhnout

Pět her pro Android, které si prostě musíte stáhnout

Můžete ji milovat nebo nenávidět, ale jedno ji upřít nemůžete – zájem vývojářů. O kom že to hovoříme? No přeci o mobilní platformě Google Android. Ve světě proběhne dnes během jediného dne více než 900 000 aktivací zařízení s tímto operačním systémem. Tomu zatím nikdo jiný konkurovat nemůže a dobře si to uvědomují i vývojáři.

Na Android, stejně jako na iOS, vzniká každý měsíc nepřeberné množství více, či méně kvalitních her. Představme si následující situaci: Jste běžný uživatel, který si až doposud vystačil s tzv. hloupým telefonem, jenže jak se říká změna je život, a když už i Boženka od vedle z kanceláře jde s dobou, tak i vy jste se rozhodl k nákupu prvního smartphonu s Androidem.

Po zaplacení u obchodníka a cestě domů, kde jste se následně blíže seznámili se systémem, jste objevili ikonku, která vás odkázala do internetového obchodu s aplikacemi a hrami ? Google Play, odkud můžete stahovat.

Jenže jak posléze zjistíte, her je tolik, že se v nich zkrátka nemůžete vyznat. Na hodnocení uživatelů nedáte, jste totiž od přírody podezřívaví a navíc si myslíte, že má stejně většinou pravdu ten, kdo jde proti proudu. Ale co teď?

Pokud právě čtete tento článek, můžete tuto otázku pustit definitivně z hlavy. Vybrali jsme pro vás, dle našeho názoru, pět nejlepších her, které si jako začínající Androiďáci prostě musíte stáhnout.

5. Angry Birds

Když člověk hltá každý den novinky z mobilního byznysu, lehce nabude dojmu, že tak činí každý. Proto jsem byla nedávno překvapen otázkou mého známého, který se mě zeptal, co jsou vlastně ty Angry Birds zač?

Pokud jste na tom stejně jako on, tak vězte, že zápletka této hry je prostá. Ovládáte skupinu naštvaných opeřenců, kterým zlí vepři ukradli vajíčka, protože si je chtějí udělat k večeři.

Vy je samozřejmě chcete zpět.  Ale jak na to? Inu, vaším cílem je nasměrovat ptáčky tak, aby ?pozabíjeli? všechna prasata. Ve hře se objevují zástupci různých čeledí, narazíte tak na klasického rudého úderníka, na ptáka, co se za letu roztrojí a utvoří údernou letku nebo na obézního černého, který dokáže rozbít prakticky vše.

Vedle původní hry, která byla uvedena na začátku roku 2009 a stanovila novou laťku pro úspěšné aplikace pro chytré telefony a mobilní hry, si můžete stáhnout také pokračování s podtituly Seasons a Rio.

Minulý měsíc pak byl uveden i poslední díl, který hráče zavedl do vesmíru, kde musí počítat nejen s pravidly gravitace, ale i se stavem beztíže. Hru jsme otestovali v tomto článku.

Kombinace strategického myšlení a přesného míření učinila z Angry Birds hit, kterému se jenom málo co vyrovná. I díky tomu to nakonec dotáhli naštvaní opeřenci i na Facebook.

Stahujte:

4. Cut the Rope

Za tímto chytlavým titulem stojí vývojáři ze studia ZeptoLab. Cut the Rope je úspěšná arkádová hříčka, která vás dokáže připoutat k displeji na dlouhé hodiny.

Vaším úkolem je dostat sladkost do úst roztomilé příšerky Nom Om, čehož docílíte prostým přesekáváním provazů. V prvních kolech stačí jen přeseknout několik lan, postupem času se však hra stává stále obtížnější a některá kola dají i zkušeným pařanům opravdu zabrat.

Cut the Rope má kouzelnou kreslenou grafiku a patří bezesporu k nejlepším logickým hrám, které lze na Google Play nalézt. Za necelých 19 korun rozhodně stojí.

Stahujte:

3. Real Racing 2

Dalo by se říct, že jde stále o žhavou novinku, protože Real Racing 2 pro Android se v Google Play objevilo teprve nedávno, konkrétně v průběhu ledna.

A co že vám to autoři servírují? V první řadě třicet výkonných vozidel, počínaje Nissanem GT-R (R35) a konče McLarenem MP4-12C. A dále na vás také čeká patnáct dech beroucích okruhů.

Každý z nich je zasazen do reálného prostředí. Podíváte se do vyprahlé pustiny, do městských ulic, nebo na klasické evropské tratě plné zeleně.

V režimu kariéra se pak závodění propojí s jakýmsi zdáním příběhu. Na začátku jste nikdo a na výběr nemáte mnoho aut. Jak ale vylepšujete vaše dovednosti, dostáváte se k lepším a lepším vozidlům.

Vaším cílem pak není nic menšího, než se vypracovat až na post světové jedničky. Trochu klišé, že? Víme! Ale i přesto vám Real Racing 2 doporučujeme.

Stahujte:

2. Shadowgun

Shadowgun je nejlepším titulem z portfolia českých vývojářů ze studia Madfinger Games, kteří mají za sebou jinak i velice úspěšnou a kvalitní hru Samurai 2 Vengeance. Jde o střílečku z pohledu třetí osoby s výbornou grafikou a skvělou hratelností.

Píše se rok 2350 a vy se v kůži žoldáka Johna Sladea pokoušíte dopadnout ďábelského doktora Edgara Simona, který provádí hrůzné experimenty na lidech.

Již na první pohled je patrné, že autoři se hodně inspirovali u konzolové série Gears of War, takže i tady se budete krýt za všudypřítomné sloupy, krabice, čili zkrátka za všechno, co vám bude stát v cestě.

Jak už jsme zmínili, grafika stránka hry je perfektní. Prostředí je detailní a pokud vlastníte smartphone nebo tablet s Tegrou, můžete počítat ještě s nějakými těmi efekty navíc (realistickým chováním kapalin, apod.)

Shadowgun patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co si lze dnes na smartphonech a tabletech zahrát. Většinu hráčů ale od pořízení hry asi odradí příliš vysoká cena.

Stahujte:

1. Dead Space

Hororová střílečka od EA Games, kterou většina z vás zná z tzv. velkých platforem. Hra nabízí celkem jedenáct nervy drásajících kapitol a v závislosti na zvolené obtížnosti vám zabere přibližně šest až sedm hodin času.

Čekají na vás temná zákoutí, kde se s největší pravděpodobností ukrývají nepřátelé, jež na vás útočí hlavně ve chvílích, kdy to vůbec nečekáte. A stejně jako v případě verze pro iOS, tak i tentokrát vám autoři doporučují, abyste si při hraní nasadili sluchátka. Pokud dáte na jejich doporučení, budete se lekat téměř za každým rohem.

Souboje s nepřáteli jsou zábavné a nenudí, hlavně když použijete pilu a rozetnete je vejpůl,-)

Po grafické stránce nelze Dead Space nic vytknout, ba co víc, atmosféra hry je fantastická a snad vůbec nejlepší, se kterou jsme se kdy v mobilních hrách setkali.

Stahujte:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře