Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPeklo zamrzlo: Xiaomimobile.cz prodává Redmi Note 3 s kompletním českým LTE

Peklo zamrzlo: Xiaomimobile.cz prodává Redmi Note 3 s kompletním českým LTE

Stav, který platil od doby, kdy se na českém trhu objevily telefony značky Xiaomi, se zásadně mění. Firma Lion Mobile, která provozuje e-shop xiaomimobile.cz, dovezla do ČR první kusy modelu Redmi Note 3 s kompletní sadou LTE frekvencí, tedy včetně pásem 800 MHz a 900 MHz.

Fanoušci značky Xiaomi se mohou těšit na zásadní změnu. Prvním modelem, který má kompletní sadu českých LTE frekvencí je Redmi Note 3. Šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 650, až 3GB RAM, displej o úhlopříčce 5,5 palce, senzor otisků prstů. To jsou hlavní zbraně tohoto telefonu telefonu, který nyní zvládne rychlý internet v každém koutě ČR.

Novinku na českém trhu komentoval jednatel společnosti Lion Mobile Jiří Opletal: „Xiaomi se nyní začíná zajímat o další trhy. Důkazem je například partnerství s Microsoftem, Googlem nebo oficiální vstup jejich dceřiného startupu Yi Technology do ČR. Souvisí s tím i osvojování některých nových technologií a postupů, které Xiaomi prozatím opomíjelo. Výsledkem je mimo jiné i uvedení tohoto přístroje se „západními“ frekvencemi, které byly dosud v Xiaomi nemyslitelné.“

Technici ze společnosti LionMobile připravili krátké video, na kterém připojení telefonu na frekvenci 800 MHz ukazují.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Musím podotknout že jsem si Xiaomi redmi note 3 kupovat v Číně z originálního eshopu jelikož nikde jinde nebyl dostupný a tady u nás u sítě vodafn mi v centru města Ostravy a jiných větších městech ukazuje ikonka 4G mám verzi s 3G Ram a 32Gb interní pamětí a osmijádro…. Takže to ještě prověří pomocí zmiňované aplikace ale peklo podle mého rozmrzlo dříve.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře