Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPeklo zamrzlo! Nexus S dostává neoficiální Android 6.0 Marshmallow

Peklo zamrzlo! Nexus S dostává neoficiální Android 6.0 Marshmallow

Nexus S je pět let starý telefon, který společnost Google přestala softwarově podporovat s uvedením Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Důvodů, proč mu odepřela novější verze systému, bylo rovnou několik, a to zejména starší procesor a malá kapacita paměti RAM. Mobil ale žije dál a díky šikovnému vývojáři dokonce dostal i nejnovější Android 6.0.

Vývoj portu Marshmallow pro Nexus S má na svědomí Dmitry Grinberg, který ho společně s podrobným návodem nabízí ke stažení na svém webu.

Výbornou zprávou je, že se jedná o stabilní sestavení, vhodné ke každodennímu používání, kde vše potřebné funguje (NFC/ WiFi, fotoaparát, GPS nebo Bluetooth). Takže pokud si chcete na vašem, možná už prachem zapadaném, telefonu nový Android vyzkoušet, nic vám v tom nebrání.

Nexus S je mobil navržený firmou Google, který vyráběl Samsung. Jednalo se o první telefon s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread (Perník) a první Android zařízení s hardwarovou i softwarovou podporou NFC. Oficiálně oznámen byl Nexus S 6. prosince 2010 na blogu firmy Google. Poslední softwarovou aktualizaci s Androidem 4.1.2 dostal v říjnu 2012.

Samsung-Nexus-S-ICS-e1322397857375

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře