Neděle, 30 června, 2024
DomůNovinkyV pátek 24. října se v Česku začnou prodávat nové iPhony 6...

V pátek 24. října se v Česku začnou prodávat nové iPhony 6 a iPhony 6 Plus

Apple právě oznámil, že iPhony 6 a 6 Plus začne prodávat v dalších 36 zemích. V seznamu je také Česká republika a Slovensko. V Česku se telefony začnou prodávat 24. října. Na Slovensku budou dostupné o týden později.

Za jakou cenu budou přístroje nabízeny, však americký výrobce neprozradil.

Nové mobilní telefony Apple jsou tenčí, mají větší displeje a zcela jiný design než předchůdci. iPhone 6 má 4,7palcový displej, což je o 0,7 palce více než v případě předchůdce s označením 5S. Druhá novinka s názvem iPhone 6 Plus a je dokonce vybavena 5,5palcovým displejem. Pracovní tempo nových modelů udává 64bitový čip A8. Oba telefony mají také vylepšené fotoaparáty.

V České republice by měli nové iPhony 6 a 6 Plus prodávat také všichni tři velcí mobilní operátoři. Zatím se ale neví, zda některý z nich přijde s půlnočním prodejem. Vzhledem k opožděnému startu prodeje iPhonů, kdy se Česká republika nedostala tentokrát do druhé vlny, to však není příliš pravděpodobné.

Apple nové telefony představil veřejnosti poprvé 9. září. Během pouhých tří dnů jich firma prodala více než deset milionů, což označila za nejúspěšnější uvedení produktů na trh ve své historii.

iphone6

Zdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře